Zabytek z koprolitu - Stefan Kot
Rafał Dolecki, współpracownik Pawła Dańca, podejmuje próbę wyjaśnienia pochodzenia prehistorycznego artefaktu znajdującego się w skamieniałości pochodzącej z tegoż okresu. Po przybyciu do właściciela cennego zabytku okazuje się, że został mu on skradziony. Poszukiwania prowadzone wspólnie z Grażyną Bielawską, zamożną miłośniczką i kolekcjonerką cennych artefaktów, naprowadzają detektywa między innymi na trop międzynarodowej szajki przemytników dzieł sztuki oraz działający na terenie kraju tajny salon aukcyjny, gdzie bogaci i wpływowi członkowie handlują nietypowymi przedmiotami, również pochodzenia pozaziemskiego.


Skarb przeoryszy - Władysław Gruber
Marek Ziemiński, mediewista i doktorant Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego wiedzie spokojny akademicki żywot, do chwili gdy spotkanie z Pawłem Dańcem pchnie go ku poszukiwaniu zaginionego pod koniec XVIII wieku relikwiarza głowy Świętej Kingi. Jednak nie tylko młody naukowiec dąży do odkrycia bezcennego artefaktu związanego z klasztorem sióstr Klarysek w Starym Sączu. Rywal okaże się potężny i bezwzględny. Markowi w poszukiwaniach sekunduje ekscentryczny „Ramzes”, a w towarzystwie dwójki przyjaciół nie zabraknie równie pięknych, co tajemniczych kobiet. 
Wojownicy z Szeberghan - Maciej Burski-Walden
Pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku niedaleko Szeberghan w Afganistanie odkryto niezwykłą kolekcję złotych klejnotów sprzed dwóch tysięcy lat. Trzydzieści lat później Paweł Daniec siada do swojego biurka w ministerstwie, choć wszyscy myślą tylko o Mistrzostwach Europy: jesteśmy w 2012 roku. Daniec zostaje wezwany do gabinetu ministra, gdzie poznaje doświadczonego żołnierza. Obaj zostają wyznaczeni do delikatnej misji. Mają udać się do Afganistanu w celu sprawdzenia, czy odnaleziony tam czołg może pochodzić z polskiej armii walczącej w 1920 roku z radziecką napaścią. Nie ma pewności, czy to jedyny cel wyjazdu. Na miejscu Dańcowi i pomagajacym mu przyjaciołom z Afganistanu, przyjdzie rywalizować z pochodzącymi z Rosji groźnymi przeciwnikami. 

Zagadki Drahimia - Stefan Kot
Właściciel agencji detektywistycznej Rafał Dolecki odbiera od kolegi z lat szolnych nieoczekiwany list, z którego dowiaduje się o nurtującej przyjaciela zagadkowej historii polskiego wynalazcy i konstruktora, działającego w II połowie XVIII wieku w rejonie Starego Drawska. Konstruktor podjął się nowatorskiego jak na owe czasy zadania: zbudowania podwodnej machiny pływającej, która miała mu posłużyć do zbadania podwodnych rejonów sąsiadujących ze średniowiecznym Zamkiem Drahim - w swoim czasie będącym siedzibą m.in. templariuszy i joannitów. Konsultujący się z Paweł Dańcem Rafał i miejscowi młodzi "detektywi historii" będą mieli do rozwikłania trudną zagadkę, a ślad będzie ich prowadził m.in do Czplinka, Złocieńca, Drawska Pomorskiego, Czaplinka, Szczecinka i oczywiście samego jeziora Drawsko, gdzie bohaterowie napotkają nie do końca przychylnych im osobników.